Vas motijo poškodovane konice las in ne veste, kaj delate narobe? Bi morali spremeniti šampon, barvo za lase ali dopolniti vitamine za lase? Razlogov zakaj lase trpijo je veliko, na srečo poznamo načini kako te težave odpraviti in potem lahko spet uživate v krasnih in lepih laseh.
Preprečevanje uničevanja konic las
Poškodovanih ali uničenih las ne boste odstranili brez truda. Je pomembno, da ugotovite kaj je vzrok in ga nato odstranite. V okvirju osnovne nege las in prevencije pred prekomerno izsušitvijo in lomljenjem las je redno striženje konic – idealno vsaj vsake tri mesece in seveda tudi nežno ravnanje z lasmi. Ne obremenjujte las s pogostim barvanjem, likanjem in sušenjem. Lasem škodujejo tudi kemične sestavine v šamponih in balzamih, enako velja za izdelke, ki vsebujejo alkohol. Če je možno, izbirajte naravne izdelke brez škodlivih snovi.
Nikoli ne krtačite mokrih las. Je zelo pomembno, da lase nahranite tudi od znotraj in to z ustreznimi mineralmi in vitamini, ki jih vsebujejo kako hrana tako tudi posebni pripravki za rast, gostoto in sijaj las.
Najpogostejši vzroki za poškodovane lase
Če že imate poškodovane lase, morate najti vzrok. Je pomembno ugotoviti, kaj je vzrok in potruditi se preprečiti ta problem.
Pogosti vzroki za razcepljene konice so:
- Neprimerni šamponi in drugi izdelki za lase z agresivnimi sestavinami,
- Napačna krtača in glavnik in tudi nepravilen način česanja las (nikoli jih ne krtačite, dokler niso suhi),
- sušenje z vročim zrakom,
- diete in pomanjkanje hranilnih snovi v prehrani,
- neprimerno uživanje alkohola in drugih snovi, ki povzročajo zasvojenost.
Znebite se polomljenih konic
Redno striženje je odlično za lase z racepljenimi konicami. Vsak drugi ali tretji mesec postrižite svoje lase za nekaj milimetrov in opazili boste učinek oživljenih konic las. Če imate radi dolge lase in striženje nekaj krat čez leto vam ne ustreza, ali imate strah, da bi izgubili zdrave lase, grozijo vam uničene konice in poškodba lasne povrhnjice.
Pomoč iz narave za poškodovane lase
Lasem ne pomaga le nežna nega in redni obiski frizerja, ampak tudi masaže z olji. Za poškodovane konice las so naravna olja (kokosovo, arganovo, mandljevo, jojobino, olivno) pravi čudež. Vsaj enkrat na teden si z njih naredite oblogo, jih vtrite v obremenjene lase in pustite delovati.
Tudi med ima nesporne obnovitvene učinke na lase, zato je to priljubljena sestavina domačih mask za lase. Nanesite ga v primerani količini na konice las in pustite, da deluje nekaj minut. Nato lase umite z šamponom in opazujte poživljene lase.
Stop poškodovanim konicam las
Alfa in omega lepih zdravih las je ustrezna vsakodnevna nega. Po umivanju las uporabite tudi balzam glede na tip vaših las. Enkrat na teden ga zamenjajte z obnovitveno masko ali serumom, ki ga vmasirate v mokre lase in po določenem času delovanja dobro umijete. Nekatere izdelke ni potrebno izpirati, saj se nanašajo v suhe lase.
Tako lahko preprečite uničevanje in lomljenje konic in ponudite svojim lasem dodatno hidratacijo in zaščito pri drugih načinih obdelave las – česanju, sušenju in oblikovanju las.
Zagotovo boste ocenili, da balzame in maske ne puščajo na laseh neprijetni občutek maščobe. Številni izdelki so obogateni s kolagenom, keratinom ali proteini, kar bo vašim lasem pomagalo.
Hranjenje poškodovanih las od znotraj
Poleg rednega striženja las in uporabe dobrih izdelkov za lase ne pozabljajte niti na dragocene vitamine in minerale kot so biotin ali magnezij, ki jih v telesu ne smete pogrešati. Drugače vam grozi poleg lomljenja konic tudi izpadanje las, zgodnje mastenje in izguba sijaja.
S vitamini za lase Bloom Hair za rast in gostoto las vam več ni treba skrbeti za svoje lase. Ob redni uporabi se bo učinek v obliki zdravih las kmalu pojavil.